Żeglowanie jest rzeczą konieczną...

imageimageimageimageimageimage

  First Minute 2019
 

Strona główna ›› Jachty luksusowe
Znajdź nas na facebooku

Kalkulator

Kurs sprzedaży Euro (NBP)

EUR = 4,33 PLN

Kontakt

tel/fax: 22 639 74 74
kom.: +48-602 468 455

 

Vademecum

Niezbędne informacje
dla każdego żeglarza...
więcej

Czarter luksusowych Mega Jachtów


Mega Jachty to dzisiaj wspaniałe jednostki, w których na niczym się nie oszczędza.  Te super jachty oferują Internet o wielkiej szybkości, plazmowe ekrany telewizyjne z telewizją satelitarną, znakomitych szefów kuchni, którzy spełnią każde kulinarne życzenia czy  wszystkie wodne zabawki – skutery wodne, sprzęt do nurkowania, deski do surfowania.

Pomieszczenia są projektowane przez znanych twórców i oferują kabiny na każdą potrzebę – biura, pokoje dla dzieci, bogato dekorowane salony. Na pokładzie znajdują się wydzielone pokłady do opalania. Czasem ilość załogi jest większa jak ilość gości. Na megajachtach można spotkać salony masażu czy instruktorów nurkowania. Te  luksusowe jednostki żeglują w najpiękniejszych turystycznie regonach Morza Śródziemnego czy Karaibów.

Mega jachtyRejsy na super jachtach oferują luksus, komfort i prywatność na pokładach klasycznych jachtów żaglowych o tradycyjnej elegancji lub najnowocześniejszych jachtach motorowych o znakomitych parametrach nautycznych. Każdy gość może być pewien, że na pokładzie zostanie przejęty z największą gościnnością i jego indywidualne życzenia będę spełniane.

Rodzaje mega jachtów
Istnieją trzy główne rodzaje mega jachtów:

W każdej z tych grup znajdują się jednostki przeznaczone specjalnie do imprez eventowych. O mega jachtach mówi się także super jachty lub jachty luksusowe.

Imprezy firmowe

Super jachty bardo dobrze sprawdzają się do zorganizowania imprez firmowych. Można  je generalnie sklasyfikować jako Czartery Stacjonarne, Eventy i Imprezy Korporacyjne.

Czartery Stacjonarne
W Czarterach Stacjonarnych jacht jest zacumowany w marinie na cały okres show  i  pozwala na skojarzenie marki firny z super jachtem oraz wykorzystanie jego imponujących pomieszczeń jako okna wystawowego firmy. Jacht przekształca się w obiekt spotkań, dodatkowe dywany są wnoszone na pokład w celu ochrony pokładu, załoga serwuje zwiedzającym przekąski i kanapki, a wieczorem większość firm zaprasza swoich najlepszych klientów na kolację, spożywaną w eleganckich salonach.

Eventy
Drugi rodzaj imprez ma miejsce w przypadku ważnych wydarzeń kulturalnych, sportowych, żeglarskich odbywających się w pobliżu portów. Jachty stają się wtedy obiektami spotkań, na których rozrywka miesza się z biznesem i zawieraniem znajomości. Impreza staje się tak samo ważna jak wydarzenie, któremu towarzyszy.

Imprezy Korporacyjne
Najbardziej popularnym rodzajem imprez są Imprezy Korporacyjne - wyjazdy integracyjne, regaty firmowe, rejsy incentive, team building, spotkania biznesowe.
Zobacz opis imprez firmowych http://www.azymutczarter.pl/oferta/rejsy-dla-firm.html

Oferta

Super jachty żeglują na Morzu Śródziemnym, Karaibach i w wielu innych egzotycznych   destynacjach: Tajlandii, Seszelach, Malediwach, Mauritiusie, Fidżi lub Tahiti.
Chcieliśmy Państwu przybliżyć przykładowo jachty na jednym z najciekawszych regionów do czarterów luksusowych jednostek – Grecji, kraju 2000 wysp, gdzie szafirowe  wody i  niebieskie niebo tworzą wyjątkową oprawę dla żeglugi.
Malownicze zatoki i spokojne miejsce idealne na relaks, tradycyjne domy, kapliczki i wiatraki, ale także porty i miejscowości słynne z kosmopolitycznego nocnego życia rozsiane są na wielu greckich wyspach. Hellada to także historia datowana od 4 tysięcy lat p.n.e. której zabytki zachowały się do dzisiaj.
Ceny jachtów znajdują się przy opisach poszczególnych kategorii jachtów.

Rezerwacja

Najbardziej istotną rzeczą jest zaplanowanie czarteru i ustalenie szczegółów.

  • Kto weźmie udział  rejsie – ile kabin jest wymaganych, czy będą dzieci,
  • Na jakim akwenie odbędzie się rejs, jakie miejsca powinny będą odwiedzone,
  • Jaki powinien być typ jachtu - motorowy, żaglowy, klasyczny, nowoczesny,
  • Jaki jest przewidywany ogólny budżet,
  • Jaki ma być termin rejsu,
  • Jaki ma być charakter imprezy.

Jachty warto wcześnie rezerwować.  Najbardziej popularne jednostki są rezerwowane 6 miesięcy lub dłużej przed rejsem.

Koszty czarteru. 

Podstawowy składnik całkowitych kosztów to koszt czarteru jachtu wraz z usługami załogi Jeśli nie zaznaczono w ofercie inaczej, koszty wyżywienia, napojów i paliwa stanowią koszty dodatkowe. Napiwki nie są obowiązkowe, są w gestii czarterującego. Powszechną praktyką w czarterach super jachtów jest kwota napiwku w wysokości ok 5% do 10% ceny czarteru. Zależy ona od tego, jak bardzo czarterujący jest zadowolony z załogi.